Pernova 11

Telnický speciál

Příběh o vlastním pivu.

Jak vznikl Telnický speciál?

Začátky tohoto příběhu jsou již několik let staré. Datují se dokonce do dob, kdy jsme ještě neměli restauraci. Byla to "chuť" uvařit vlastní pivo, a to v domácích podmínkách. Pokud si  dobře pamatuji, tak první várka se nedala ani pít :D. Ale co by člověk čekal od piva "uvařeném v kastrolu". Další pokus už byl o poznání lepší, i když určitě neprodejný, a tenkrát si myslím, že přišel nápad s vlastním pivem, ale hlavně jménem "Pernova 11".

V této době jsme se přihlásili do výběrového řízení na restauraci v místní Sokolovně. Začátky byly náročné, proto jsme na pár let tuto myšlenku posouvali, než nastane správný čas, ale hlavně prostor pro realizaci našeho malého snu. Když říkám malého, tak to jsem ještě netušil, co vše by to obnášelo, protože v té době jsme si mysleli, že bychom si koupili vybavení a vařili si pivo úplně sami. Tento plán skončil s nástupem Covidu a zjištění, že prostory na to prostě v současné chvíli nemáme.

 V tuto chvíli do děje zasahuje Duck&Dog a jejich minipivovar, s taťkou máme rádi pivní speciály.  Kluci jsou v pivovaru velmi šikovní a jejich svrchně kvašená piva máme rádi. Dokonce jsme je i několikrát čepovali u nás na speciálních akcích. Svrchně čepované pivo má svoji speciální klientelu a ta se těžko hledá, proto nám bylo jasné, že náš speciál musí být typický spodně kvašený ležák. Jak se říká "vše je jednou poprvé", tak z rajhradského pivovaru vyjela první testovací várka do Telnice, kde se setkala s absolutním úspěchem a našla si cestu ke spoustě zákazníků. 

Za měsíc se konaly v Telnici hody, a to byla příležitost k tomu, pokřtít náš společný úspěch. Od tohoto dne je u nás vždy k dispozici "Pernův světlý ležák". 

Tímto se nám splnil sen o vlastním pivu. 

Určitě musíme poděkovat každému, kdo se na tomto příběhu podílel - hlavně všem z Pivovaru Duck&Dog.