Vydařené Vánoční mini trhy

16.01.2023

Zázraky se dějí. To bylo první co mě napadlo, když začaly padat sněhové vločky, které se nerozpouštěly. Předpověď hlásila teploty pod nulou a my odhrnovali sníh z "tanečního parketu", kde ovšem místo máje stojí vánoční stromek, nazdobený žáky z místní školy. Letos bude na Telnické trhy bílo.

 I přes pár omluvenek stánkařů, se nám podařilo zaplnit všechna místa a tak se návštěvníci mohli nejen občerstvit a zahřát horkým nápojem, ale také si prohlédnout nebo koupit plno zajímavých výrobků. Za stánky jsme mohli potkat jak zástupce místních, tak i přespolních prodejců. Všichni měli něco společného a to výrobky z poctivého řemesla. 

Celý podvečer se nesl ve velmi pohodovém duchu. O pravou vánoční atmosféru se postaraly děti s krásným hudebním vystoupením za doprovodu jejich učitelů. Na závěr zazpívala několik vánočních písní Veronika Slezáková. Vyhodnocena byla také soutěž o nejhezčí ozdobu na venkovní vánoční stromek, které se zúčastnilo 15 dětí a několik dospělých. Všechny ozdoby se moc podařily, a tak jejich tvůrci společně obsadili 1. místo. Během odpoledne si ještě mohly děti zasoutěžit o papírový telnický betlém. 

Poděkování patří všem, kdo jste na trhy zavítali, protože díky Vám se takto vydařily. Děkujeme všem organizátorům, za spolupráci pak Sokolu Telnice, obci Telnice a všem stánkařům, kteří k nám přijeli.