Splněný sen: Seňor grill day

15.08.2023

Splněný sen. Nápad na malý hudební festival se zrodil již před lety. K jeho realizaci ale došlo až letos v červnu. Cílem této akce bylo představit veřejnosti, jaké talentované hudebníky v Telnici máme. Od lidových písní, přes nadšené country duo, mladé talenty, kteří představili vlastní tvorbu, až po skvělou kapelu Rocking Chair. Toto vše se vešlo do jednoho slunného odpoledne. 

 Přípravy akce takového formátu vyžadovali mnoho zkušeností v oblasti zvučení, čehož se perfektně zhostili Pavel a Vojta Královi, jejiž práce byla jako vždy dotažená do posledního detailu. Odpoledne zahájila skupina Zvonica, jejiž dva členové pochází z Telnice. Po krátké pauze se na podiu objevili, pro mnoho místních, známé tváře - Pan Müller se svým kamarádem z Pece pod Sněžkou. Se svým Country elánem a nadšením potěšili každého, kdo poslouchal, jsme rádi, že dorazili. Jako další se představilo již známé telnické uskupení Dva a půl švagra, na jehož vystoupení se všichni moc těšili. Jejich repertoár se skládal pouze z vlastní tvorby, a dokonce tu poprvé veřejně zazněla píseň Léto na háku Toma Jahody. Poslední kapela byla sázkou na jistotu - Rocking chair nám jako vždy zprostředkovali hudební zážitek na vynikající úrovni. Důmyslně své vystoupení rozdělili na tři části, takže si na své přišel úplně každý. A do rytmu písně "Get lucky" už tancoval celý areál sokola včetně barmanů.

Jménem restaurace U Seňora dlužím velké díky jak zúčastněným kapelám, tak i všem dalším spolupracovníkům, kteří se na chodu celé akce podíleli. Už se moc těšíme na druhý ročník příští rok.